BEZA DO PARY

JEJ WYSOKOŚĆ BEZA
15 listopada, 2018
AMELIOWA JESIEŃ
18 listopada, 2018
Pokaż wszystko

BEZA DO PARY

Para do Bezy

Jesienna aura zachęca do znalezienia ciepłego miejsca, a jeszcze lepiej jak zrobimy to w duecie, następnie skryjemy się w nim rozsmakowując w tym co ma w sobie najlepszego.

Łączenie smaków to jedna z tajemnic dobrej kuchni, w cukiernictwie jest kluczowe, gdyż decyduje nie tylko o odczuwaniu kubków smakowych ale także o efekcie wizualnym, którego rola jest przecież niebagatelna. A gdyby tak idealne połączenie smaków zintensyfikować? W Bezie tej jesieni potęgujemy to co najlepsze kusząc aromatem i smakiem gorącej herbaty Tea Love – Do zakochania, która serwowana jest w parze z tortem bezowym o tym samym smaku.

Na pierwszy plan wychodzi oczywiście nasza beza Queen of Cakes czyli Królowa o smaku wanilii z pomarańczami z musem truskawkowym udekorowana listkiem mięty – ten tort tworzy parę z herbatą truskawka z miętą. Serca fanów egzotyki skradnie Tort Bezowy Mango & Leman Curd serwowany z białą i zieloną herbatą z mango. Nowe smaki herbat czyli Wanilia z Jagodą są dla nas inspiracją by stworzyć tort o tym właśnie smaku, zaś herbata Wiśnia z Migdałem wzmaga doznania smakowe przy kosztowaniu Tortu Bezowego Wiśniowo-Migdałowego z Brownie. Nie może zabraknąć smaku typowo jesiennego czyli Tortu Kasztanowo-Daktylowo-Pomarańczowego, który połączyliśmy w parę z zieloną herbatą z pomarańczą.

W Bezie atmosfera bycia razem jest wyczuwalna jak żadna inna. Na ścianach z surowej cegły wiszą duże talerze z wizerunkami zakochanych. To bezowa interpretacja rysunków francuskiego grafika Raymonda Peynet, który stworzył ponad 2 tysiące prac, ale najbardziej zasłynął serią „Zakochani”, gdzie przedstawiał poetę i jego muzę, a tak naprawdę swoją żonę i siebie. Żyli bardzo długo i byli bardzo szczęśliwi, co widać na tych rysunkach.

Łączenie w pary jako ludzkość mamy w genach, uwielbiamy ten moment kiedy dwie energie przyciągają się by w końcu zaistnieć w czymś co tworzy całość, bez względu na to, czy całością jest przyjaźń, partnerstwo w biznesie, związek dwojga ludzi czy po prostu…ciasto. Może stąd właśnie wzięło się powiedzenie „skonsumowanie związku”… ;-) Tymczasem zapraszamy do konsumpcji naszych tortów bezowych i herbat Do Zakochania – jesienią smakują jeszcze lepiej.