AMELIOWA JESIEŃ

BEZA DO PARY
17 listopada, 2018
BEZOWO KASZTANOWO
27 listopada, 2018
Pokaż wszystko

AMELIOWA JESIEŃ


Ameliowa Jesień


Kolory jesieni zyskują w Bezie wymiar szczególny i nawiązując do pozytywnej opowieści z filmu „Amelia” reż. Jean-Pierre Jeunet, dają powiew świeżości, tchnienie radości i potęgę bliskości drugiego człowieka. Z plakatu filmowego ze szmaragdowym tłem ciekawsko spogląda Amelia, dziewczyna tak pozytywna, że pół miasta mogłaby obdarować swoim apetytem na życie.


Jesień to łagodne światło, aromat w powietrzu i spokojne odgłosy miasta. Po ekscytującym lecie następuje czas na lekkie spowolnienie.

Kolor zielony kojarzy się przede wszystkim z życiem, harmonią, naturą i bliskim kontaktem z nią, dlatego wybraliśmy go na przewodni motyw bezowej jesieni – bowiem ilość darów natury, które zawitają tej jesieni do naszej cukierenki będzie oszałamiająca. Dorodne grusze, jabłka, śliwy, dynie i kasztany kusić będą kolorami, aromatem i smakiem.

Zieleń stanowi kolor uzdrowienia, nadziei i wolności. Ludzie, którzy lubią ubierać się na zielono są optymistyczni, spokojnie usposobieni, nastawieni na słuchanie innych. Cieszą się, gdy mogą pomóc innym i zauważają rzeczy, na które inni nie zwracają uwagi – zupełnie jak tytułowa bohaterka filmu „Amelia” i taka jest tej jesieni nasza Beza.

Amelia z filmu jest piękną, młodą dziewczyną. Żyje sama w wielkim Paryżu. Pracuje jako kelnerka w małej kafejce. Pewnego dnia odnajduje życiowy cel. Będzie uszczęśliwiać ludzi. Kto wie, może wstępując do Cukierni Bezowej spotkacie taką Amelię, uszczęśliwianie Gości bowiem to nasza bezowa misja..